Kilenckor kezdünk Norvégiában. Hajrá, Fradi!

Molde FK 3-3 Ferencváros
Gólok: Boli, Haratin, Uzuni

Vége, az eredmény jó, a három lőtt gól is, a borzasztó 25-30 perc a második félidőben figyelmeztető jel azonban.

90′ 6 perc hosszabbítás – 2 VAR, 6 csere, 5 gól, így azért érthető.

88′ Csere ott is: James helyére Bolly érkezik.

88′ Csere: Isael jön Tokmac helyére.

85′ GÓÓÓL!!!
Haratin a végrehajtó, bár megtorpan, magabiztosan belövi, 3-3!

84′ Zubkov húz befelé és lő, eltalálja a védőt, a büntetőpontra mutat a játékvezető, újra működésben a VAR.
Kezezés, tizenegyest itél a bíró. Jön megint a VAR

83′ Gól…
Hihetetlen, Blazic szabálytalansága után jöhetnek a norvégok, a beadást Ellingsen fejeli az alsó sarokba 12-ről… 2-3.

81′ Uzuni lövését fogja Linde.

79′ Csere: Eikrem helyére érkezik a hazaiak legdrágább játékosa, Omojuanfo.

78′ Miha újabb hibáját Dibusznak kell javítania…

74′ A mezt találta el a labda, ez a szabályok szerint nem kezezés, a spanyolok is így döntenek!

74′ Blazic eladta a labdát, egyedül mehetnek a kapunkra, de cselbe bonyolódnak, majd Haratinba lövik a labdát. A sporik bevetik a VAR-t, hogy kezezés volt-e Igornál.

73′ Újabb csere: Boli helyett Zubkov érkezik.

71′ Egy beadást James Dibusz kezébe fejelt.

71′ Meg vagyunk zavarodva, Blazic passzol szögletre, feleslegesen.

70′ A nyolcadik hazai szöglet következik, ez szerencsére veszélytelen. Csere: Somaliát Sigér váltja.

67′ Újabb hazai szöglet. Blazic tisztáz.

66′ Gól…
Egy szép hazai támadás folyik a jobbszélen, majd Eikrem 13-ról parádés mozdulattal lő a hosszú alsóba, 2-2.

64′ A hetedik hazai szöglet is veszélyt jelentett, de tisztázunk.

63′ Hestad lő egy keresztlabda után az égbe.

60′ Civic szép csel után játszana középre, de megszerzik a hazaiak a labdát.

58′ Hussein kap sárga lapot, miután megtaposta Laidouni Achilles-ínát.

56′ Csere: Knudtzon helyére Brynhildsen áll.

55′ Gól…
Heistad tör befelé az alapvonalnál, szögletre tisztázunk. Eikrem beadását James fejelheti szabadon, a földről pattan kapura, Dibusz nem tudja kitolni, 2-1.

52′ GÓÓÓL!!!
Tokmac több embert is megver, majd Laidounihoz játszik, aki passzol Botkához, Endi ismét betekeri, ezúttal pedig Uzuni mesterien csúsztat a hosszú sarokba, 2-0!

51′ Eikrem 17-ről lő, Blazicról megy szögletre.

51′ Frimpong szerel szögletre a mi balszélünkön.

46′ Folytatódik a meccs.

Gera nyugodt a szünetben.

Statisztika: a hazaiak eddig 7, a mieink egy szabálytalanságot vétettek, 56%-ban nálunk a labda, a mieink 84%-kal, a hazaiak 79%-kal passzolnak. Ők ötször lőttek/fejeltek kapura, de nem találták el, míg mi egyszer találtuk el, Boli be is lőtte, emellett Haratin fejelt mellé és Uzuni blokkolt próbálkozása említhető a mi oldalunkon. Mindkét csapat 58 km-t futott eddig.

Egy félidő elteltével mi a véleményed a Moldéról?

Olyan, mint gondoltam – 61.99%
Jobb, mint gondoltam – 16.96%
Rosszabb, mint gondoltam – 21.05%

Szünet, Boli góljával vezetünk, utána volt 10-15 nehezebb percünk (bár Dininek védenie az első félidőben nem kellett), utána meddő fölénybe is kerültünk.

45′ Egy beadást kellett tisztáznia Blazicnak.

42′ Civicet tapossa meg Knudtzon, sárga lap.

42′ Veszélyes támadás a kapunk előtt, de Botka tisztáz Hussein elől.

39′ Két beadásunk is veszélyesen kanyarodik a hazai ötösre, de tisztáznak mindkétszer.

34′ Tokmac szerez labdát, majd egy csel után Uzunihoz passzol, az albán azonban csínybe kapja az ötös rövid sarkánál, nem tudja kapura pörgetni.

33′ Blazic tisztáz szögletre James elől.

29′ Uzuni egy szabadot ível középre, Haratin fejel fölé 14-ről.

27′ Egy hazai szöglet után Wingo lő fölé 20-ról.

18′ 3-4-3-at játszunk. a három hátsó ember Blazic, Frimpong és Haratin.

18′ Jól passzolgatnak a tizenhatosunkon belül, Botka tisztáz szögletre, James fölé fejel utána.

17′ Nagy mezőnyfölényben a hazaiak az elmúlt 10 percben.

15′ Dibusz elcsúszik, így kerül a vendégekhez a labda, veszélyesen járatják, végül Leke James fejel mellé.

14′ Főleg jobboldalt próbálkoznak, körömpasszokkal próbálnak minket átjátszani.

7′ GÓÓÓL!!!
Tokmac adja ki a labdát Botkának, Endi betekeri, Boli pedig középen bepasszolja 4 méterről, 1-0!

5′ Egy baloldali beadás után Blazicnak kellett tisztáznia.

3′ Szívre veszélyesen, de jól adogatunk hátul.

1′ Mi kezdünk.

20:58 A mieink fehérben, a hazaiak kékben játszanak majd.

20:57 Szól a BL-himnusz, felsorakoztak a gyepen a csapatok, a mezeken is ott a BL-labda. Hajrá, Fradi!!!

20:49 Gera: “Veszélyes csapat a Molde, de az átmeneteknél meg lehet fogni őket.

20:46 Rebrov: “Az utolsó lépcsőfok a legnehezebb. Minden játékosom megérdemli, hogy a játsszon, nem tizenegy emberem van, hanem egy csapatom – csapatkén készültünk fel. Tiszta fejjel kell játszani, ez az utolsó lépcsőfok a legnehezebb, csak Zubkov játszott már ezen a szinten. Én már csak segíteni tudom a srácokat.

20:17 A reggeli cikkünk óta némileg javultak a Molde és gyengültek a mi oddsaink. A Betfairnél pl. 1.96 a Molde, a Betvictornál pedig 3.8-szoros pénz a mi győzelmünk. Ez persze leginkább csak azt jelenti, hogy többen tesznek ezeknél a brit irodáknál a norvégok győzelmére.

20:08 10 fok van, vizes a pálya talaja és 20%-os a páratartalom.

19:56 A hazai csapat így áll fel: Linde – Haugen, Ellingsen, Gregersen, Wingo – Aursnes, Hussain – Knudtzon, Eikrem, Hestad – James

Cserék: Craninx, Björnbak, Christensen, Brynhildsen, Pedersen, Bolly, Omoijuanfo

19:48 A mai csapat: Dibusz – Botka, Blazic, Frimpong Civic – Laidouni, Haratin, Somalia – Uzuni, Boli, Tokmac

Cserék: Bogdán, Lovrencsics, Zubkov, Sigér, Heister, Dvali, Isael

19:29 Boli elhíresült megjegyzésére volt csapattársa, a Molde csatára, Ohi Omoijuanfo így reagált: “Amikor együtt játszottunk, egy dolga volt, hogy befusson a tizenhatosra és betegye az üres kapuba a beadott labdáinkat. Nem kéne ilyen beképzeltnek lennie!

19:16 Egy éve már játszott a Fradi BL-selejtezőt műfüvön, Vallettában 1-1 lett a meccs. Az M4 Sport bejelentkezése szerint a pályát éppen locsolják.

18:51 Albert Flóri, az 1995-ben a Realnak betaláló középpályás így beszélt a Rebrov-csapatról az uefa.com-nak: “A csapat hatalmasat fejlődött az elmúlt két évben, jó irányba tart. A taktikai utasítások ülnek, a csapat fegyelmezett. A játékosok tartanak már a Fraditól és nem fordítva.