Statisztikai adatok a vasárnapi bajnoki mérkőzésről.

MLSZ adatbank

Nehéz a vasárnapi embervadászatról sokat mondani, de megpróbáljuk. Az 56:38 tiszta játékidejű meccsen a hazaiak némileg többet birtokolták a labdát összességében. A meccs első félidejében ők, a másodikban mi irányítottuk a játékot. A hazaiak picit többet (485-442), de gyakorlatilag ugyanolyan pontosan (82.5%-82.5%) passzoltak. A párharcok eloszlása sem lehetett kiegyenlítettebb (71-70), a két csapat hasonló számban kísérletezett (ők 9-szer, mi 8-szor) és hasonló számban találta el a kaput (ott 3 illetve itt 4).

A InStat-rangsort Petrjak vezeti (320), őt a MOL-védelem követi, Nego (309), Juhász és Vinícius (277-277), Kovácsik (273) sorrendben.

A nagyobb helyzeteink nekünk voltak, az xG-nk (várható gólérték) 1.5, míg a hazaiaké 0.92. Nálunk a legnagyobb helyzetek Petrjak (a gól 0.13 | 83. 0.39), Lanzafame (26., 0.19 | 72., 0.3), Gorriaran (62., 0.32) előtt adódtak, a hazaiaknál a két gólon kívül (Hodzic, 0.54, Scsepovity, 0.23) nagy helyzet nem volt.

A felállásunk érdekes volt. Védekezésben 4-3-2-1, támadásban (kiváltképp Roli kiválása után) ez 4-4-2-es formációra alakult.

A hazaiak ennek ellenére többet támadtak (27-21), az első félidőben ebben ők voltak jobbak, mi nagyon keveset próbálkoztunk (18-5+1), a másodikban viszont már többet, mint ellenfelünk (8+1-14+1).

A passzok 14%-a ment hátra, 40%-a oldalra, a támadóharmadba 11% jutott el.

Dibusz kapujára 3 lövés érkezett, ezekből kettő gól lett, a várható bekapott gólérték (xCG) 1.32, egyszer jött ki a kapujából, 22 passzából 20 jó volt.

Lovrencsics 8 percet töltött a pályán.

Csernik 85 perc alatt 57 akciót mutatott be, 60%-os sikerességgel. 78%-kal, passzolt, 17 párharcból hatot nyert meg, 7-szer vesztette el, 6-szor szerezte vissza a labdát.

Blazic 78 akciójának 77%-a lett jó, 91%-kal passzolt, 15 párharcból 8-at nyert meg. 7-szer vesztette el, 16-szor szerezte vissza a labdát.

Otigba 72 akciójának 72%-a sikerült. 89%-kal passzolt, 12 párharcból 3-at nyert meg, 6-szor szerezte vissza és vesztette el a labdát.

Heister 73 akciójának 56%-a lett sikeres, 84%-kal passzolt, 19 párharcból 5-t nyert meg, 10-szer vesztette el és 8-szor szerezte vissza a labdát.

Sigér 80 akciójának 66%-a lett sikeres, 73%-kal passzolt, 22 párharcából 14-et megnyert. 13-szor vesztette el, 17-szer szerezte vissza a labdát. 2-szer lőtt kapura (0.13), két lövést készített elő.

Leandro 85 perc alatt 53 akciót mutatott be, ezek 57%-a volt sikeres. 83%-kal passzolt, 14 párharcból 5-öt nyert meg, 10-szer vesztette el és 6-szor szerezte vissza a labdát. Egyszer lőtt kapura (0.04), egy lövést készített elő.

Gorriaran 83 akciójának 55%-a volt jó. 86%-kal passzolt, 35(!) párharcból 13-at nyert meg, 11-szer vesztette el, 12-szer szerezte vissza a labdát. Egy lövése volt (0.32), kettőt készített elő.

Varga Roli 15 akciójából 10 jó lett (67%), 82%-kal passzolt, 4-szer vesztette el, 2-szer szerezte vissza a labdát, egy lövést készített elő.

Petrjak 59 akciójának 58%-a lett jó, 91%-kal passzolt, 3 beadásából 2, 6 cselébő 4 volt jó, 25 párharcából 10-et nyert meg. Hatszor vesztette el és szerezte vissza a labdát. Egy gólt szerzett, két lövése volt (0.52), egy lövést készített elő.

Lanzafame 55 akciójának 45%-a volt jó, 71%-kal passzolt, 19 párharcból 6-ot nyert, 8-szor vesztette el, 3-szor szerezte vissza a labdát, Három lövése volt, egyszer találta el a kaput (0.49), egy gólpasszt adott.

Bőle 51 perc alatt 31 akciót mutatott be, ezek 61%-a volt sikeres. 79%-kal passzolt, 11 párharcból 6-ot nyert meg, 4-szer vesztette el, 5-ször szerezte vissza a labdát.

Finnbogason 14 perce alatt 4 akciót mutatott be, ezek 75%-a volt jó. 2 passzából 1, 2 párharcából 2 volt jó.