Curteian szerint szégyellheti magát az, aki időhúzást látott a kapusuknál.

Megérdemelten hoztuk a meccset, az első harminc percben domináltunk, jól járattuk a labdát. Utána picit lejjebb vettük a tempót, ezért kár volt, még ha az elején mutatott tempót nem is lehet 90 percen át tartani. Természetesen lehetőségünk volt a harmadik gólra, de elégedett vagyok az eredménnyel, nullára hoztuk a találkozót, jó helyzetből folytatjuk a párharcot. Jó munkát végeztünk, a gyors és pontos labdajáratás mellett az is tetszett, hogy labdavesztésekkor belementünk a párharcokba, ez hiányzott az elmúlt szezonban. Amin még dolgozni kell, hogy egygólos vezetésnél, magas tempójú játéknál élesebb legyen a gyilkos ösztön. Még gyorsabban el kell dönteni a meccset, ebben még fejlődni kell. De ma több volt a pozitívum. Amire Lettországban vigyázni kell, hogy ne álljunk be a kapunk elé, a pontrúgásoknál benne van a játékban a hiba. Eshet az eső, fújhat a szél, vigyázni kell, de erre a következő egy hétben felkészülünk majd. A foci férfias sport, beletartoznak a kemény párharcok, mi is kemények voltunk, fel vagyunk erre is készülve. Az új játékosokkal nagyon elégedettek lehetünk. Kenneth és Nando egy lépéssel Priska előtt van, neki még kicsit erősödnie kell. Minden nap tárgyalunk, szeretnénk még igazolni: védekező középpályást, védőt, balbekket keresünk és Kenneth is kiesett most három hétre. Eboue velünk edz, megnézzük, pár hét múlva döntünk. Szerencsére ő is látja, hogy nagyszerű itt játszani.

Thomas Doll

Nagyon sajnálom a vereséget, senki nem örül, ha kikap, de még van egy meccs. Azt tudtuk, hogy nem sok lehetőségünk lesz, de szeretném megköszönni a kitartást a csapatnak. A meccs előtt is elmondtam, hogy 50-50% az esélye mindkét félnek. Mi 70-80%-ot hoztunk ki magunkból, de Jelgavában bátrabbak leszünk, főleg támadásban – de mindig ilyen kemények vagyunk. A kapusunknak csak mikroszünetekre volt szüksége, szégyellheti magát, aki ebbe időhúzást lát.