Statisztikai adatok az elmúlt hétvégi bajnoki találkozóról.

A szombati találkozón 4-2-3-1-es felállásban kezdtünk, de a 23. perces kiállítás után 4-4-1-es felállásban hoztuk le a hátralévő 73 percet (a hosszabbításokkal együtt 96 perces volt a találkozó). A találkozót fölénybe kezdtük, de a kiállítás utáni hazai fölény után a labdabirtoklás aránya a teljes meccsen végül 47-53% volt. A Stöger-féle játékhoz képest magas, 9.6%-os volt a hosszú passzok aránya és a passzpontosság is gyengébb volt az átlagosnál (83%, hazaiak 85%).

Többször lőttünk kapura (14-12), többször találtuk el azt (3-2), az xG arány 1.23-1.49, míg az xcG-arány 0.65-0.1 volt. A párharcokat 110-107 arányban hoztuk, de Karakó döbbenetesen sokszor, 44-szer ítélt szabadrúgást, a hazaiak 27-szer, mi 17-szer szabálytalankodtunk szerinte, mi 2 sárgát és 1 pirosat, a hazaiak 3 sárgát kaptak. A támadópárharcokat a mieink 47%-ban, a hazaiak 43%-ban nyerték, a fejpárbajokban minimális hátrányban voltunk (16-17). A mieink 23-szor, a hazaiak 17-szer szereztek labdát az ellenfél térfelén. 4 labdaeladás vezetett az ellenfél lövéséhez nálunk (Blazic, Tokmac, Wingo, Laidouni).

Karakó szerint a legszabálytalanabb játékos Ryan Mmaee volt (5), őt Vécsei és a másik oldalról Nagy Dominik (4-4) követi, Bőle, Pantelity, Tamás, Zsótér és Machach is 3-3-szor szabálytalankodott. Tizennégyszer tisztáztak a mieink, Ryan 3-szor, Samy, Wingo, Vécsei, Blazic 2-2-szer, Dibusz 1-szer. A meccs passztempója nem volt magas (15.9 ill. 16.3 p/p). A mieink a meccset intenzív letámadással kezdték (PPDA az első negyedórában 4.3), a teljes meccset tekintve is az átlagosnál erősebb értékről beszélhetünk (8.4), míg a hazaiak az NBI-ben igen erősnek számító letámadást mutattak be (4.7, második félidő 2.9).

Dibusz 2 lövést kapot (0.1), kétszer jött ki, 13 passzából 10 volt pontos, 12 kirúgásunk volt, tízszer adtuk haza a labdát neki.

Botka 23 percig volt a pályán, 25 akciójának 64%-a volt sikeres, 72%-kal passzolt, 5 párharcából 2-t nyert, 5 labdát vesztett, 2-t szerzett, 1 passzt lopott, egyszer szabálytalankodott, az kiállítást ért.

Blazic 56 akciójának 75%-a volt sikeres, 81%-kal passzolt, 14 párharcból 9-et nyert meg, 5 labdát vesztett, 13-at (!) szerzett, 5 passzt lopott.

S. Mmaee 55 akciójának 73%-a volt sikeres, 1 fejese volt (0.17), 79/-kal passzolt, 15 párharcból 10-et nyert. 6 labdát vesztett (3-at a saját térfelén), 7-et szerzett, 4 passzt lopott.

Civic 69 akciójának 67%-a volt sikeres, 89%-kal passzolt, 20 párharcból 10-et nyert, 8 labdát vesztett, 6-ot szerzett, 3 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.05). 2-szer szabálytalankodtak ellene.

Laidouni 84 akciójának 73%-a volt sikeres, 94%-kal passzolt, 25 párharcból 15-öt nyert, 10 labdát adott el (5-öt a saját térfelén), 12-t szerzett, 4 passzt lopott, 1 lövést készített elő (0.1). 8-szor (!) szabálytalankodtak ellene

Vécsei 88 akciójának 64%-a volt sikeres, 3 lövése volt (0.15), 89%-kal passzolt, 6 hosszú labdájából 5 volt pontos, 26 párharcból 14-et nyert, 6 labdát vesztett (egyet sem a saját térfelén), 7-et szerzett, 7 passzt lopott. 4-szer szabálytalankodtak ellene.

Zachariassen 67 percet játszott, 35 akciójának 43%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.14), 10 passzából 6 volt jó, 15 párharcból 8-at nyert meg. 1 lövést készített elő, 5-ször szabálytalankodtak ellene.

Tokmac is 67 percet játszott, 53 akciójának 47%-a volt sikeres, 3 lövésből (0.23) 1 gólt szerzett, 76%-kal passzolt (17/13), 18 párharcból 8-at nyert meg, 1 lövést készített elő (0.17). 3-szor szabálytalankodtak ellene.

Zubkov 26 percet kapott, 22 akciójának 64%-a volt sikeres, 83%-kal passzolt (12/10), 7 párharcból 3-at nyert, 3 labdát szerzett, 1 passzt lopott.

R. Mmaee 68 akciójának 37%-a volt sikeres, 4 lövése volt (0.41), 79%-kal passzolt (14/11), 8 cseléből 5 volt sikeres, 36 párharcból 14-et nyert meg, 5 passzt lopott és 5 labdát szerzett. 1-szer ítélt Karakó a javára. 1 lövést készítette elő (0.09).

Wingo 70 percet játszott, 51 akciójának 57%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.15), 78%-kal passzolt, 13 párharcból 6-ot nyert, 8 labdát vesztett (4-et a saját térfélen), 5-öt szerzett, 6 passzt lopott. 2-szer szabálytalankodtak ellene.

Uzuni 29 percet kapott, 20 akciójának fele volt sikeres. 9 passzából 7 volt jó (78%), 6 párharcból 2-t nyert, 2 lövést készített elő (0.31).

Somalia is 29 percet játszott, 19 akciójának 53%-a volt sikeres, 8 passzából 7 volt jó (88%), 8 párharcból 2-t nyert, 2 labdát szerzett, 3 passzt lopott.