Statisztikai adatok a keddi Bajnokok Ligája selejtezőről.

Annak, aki látta a keddi meccset, nem meglepő, hogy a hazaiak 70%-ban birtokolták a labdát, és az sem, hogy 5-4-1-ben játszottunk a meccsen a kiállításig (onnan 5-3-1 volt a felállás). Rengeteg volt a hosszú labdánk (23.6%), emiatt is a passzpontosságunk és a passztempónk rendkívül alacsony volt (64.8% és 14.5 passz/perc).

A Slavia passzpontossága (80%) és meccstempója (16.2 passz/perc) sem volt magas, azonban a letámadásuk, amelynek az agresszivitását a PPDA érték mutatja (minél alacsonyabb, annál jobb), egészen kiemelkedő volt: a 3.54-es értéknél jobbra a topligákban csak egy meccsen (a Lyon lorienti vendégjátékakor) láttunk példát a tavalyi szezonban és a letámadásáról ismert Slavia sem tett bele még ennyi munkát egy meccsbe sem ezen a téren. Nem meglepő ezek után, hogy míg a hazaiak sok (37) labdát szereztek a térfelünkön, addig mi mindössze 7-et. Előrelépés volt az egy héttel korábbihoz képest, hogy a mieink mindössze 7 labdavesztésére jött lövés (11 volt akkor).

A támadójátékukat azonban a feszes védekezéssel jó arányban megöltük, rengeteget akciót vezettek (54+2 ill. 10), sok szögletük volt (11-2), még több beadásuk (43/22 ill. 4/1), de 20 lövésükből hatot blokkoltunk, tizenegy ment mellé és mindössze 3 talált kaput (nálunk 2/1). Az xG-arány 1.51-0.28, az xcG-arány 1.51-0.49 volt.

A párharcokat 125-107 arányban hozta a hazai csapat, a védekezőpárharcokat mi 61, ők 70%-ban hozták, a fejpárbajok 33-27 arányban lettek a Slaviáé. 35-ször kellett tisztáznunk (Blazic 7, Wingo 6, Botka 5, Kovacevic 4 – minden tisztázás egyben labdavesztést is jelent), a passzlopásban (összesen 60) Blazic és Laidouni (10-10), Botka, Kovacevic (7-7) és Uzuni (6) járt az élen. A hazaiak 15-ször szabálytalankodtak (6-szor Laidouni ellen) 2 sárgát kaptak, mi 11-szer és 5+1-szer húzta elő a sárga és piros lapját a német bíró. Az adatokból kiviláglik: találkozhatunk jobb csapattal az ősszel a Slaviánál, agresszívabbal aligha.

Dibusz 3 lövésből (1.51) 1 gólt kapott, 4-szer jött ki, 10 passzából 8 volt jó, 24-szer kellett azonban kirúgnia a labdát, 21-szer hosszan tette.

Wingo 51 akciójának 53%-a volt sikeres, 61%-kal passzolt, 21 párharcból 10-et nyert meg. 11 labdát vesztett, 6-ot szerzett.

Botka 80 percet töltött a pályán, 41 akciójának a 44%-a volt sikeres, 1 fejese volt (0.15), 60%-kal passzolt, 14 párharcból 6-ot nyert. 8 labdát vesztett, 8-at szerzett, 7 passzt lopott.

Blazic 50 akciójának a 60%-a volt sikeres, 65%-kal passzolt, 17 párharcból 11-et nyert meg. 10 labdát vesztett, 17-et (!) szerzett, 10 passzt lopott.

S. Mmaee 48 percet volt pályán, 22 akciójának fele volt sikeres, 9 passzából 6 volt pontos. 7 párharcból 4-et nyert meg. 4 labdát vesztett, 3-at szerzett, 1 passzt lopott.

Civic kiállításáig 87 percet volt a pályán, 36 akciójának 28%-a volt sikeres, 14 passzából 5 volt pontos (36%). 17 párharcból 5-öt nyert meg. 11 labdát adott el, 7-et szerzett, 5 passzt lopott, a 84. percben kiállították, Botka fejesét ő készítette elő (0.15).

Zachariassen 73 percet kapott, 47 akciójának 32%-a volt sikeres, 10 passzból 6 volt pontos, 31 párharcból 9-et nyert meg.

Haratin 33 akciójának 48%-a volt sikeres, 65%-kal passzolt, 6 párharcból 1-et nyert meg, 8 labdát vesztett, 4-et szerzett, 4 passzt lopott.

Laidouni 70 akciójának 53%-a volt sikeres, 63%-kal passzolt, 42 (!) párharcból 25-öt nyert meg. 12 labdát adott el, 9-et szerzett, 10 passzt lopott.

Uzuni 44 akciójának 48%-a volt sikeres, 91%-kal passzolt (11/10), 21 párharcból 10-et nyert meg. 6 passzt lopott.

Tokmac 70 percet volt a pályán 42 akciójának 40%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.12), 77%-kal passzolt (13/10), 15 párharcból 5-öt nyert meg.

Kovacevic 50 percet kapott. 26 akciójának fele volt sikeres, 9 passzából 6. 8 párharcból 6-ot nyert meg, 5 labdát vesztett, 6-ot szerzett, 7 passzt lopott.

R. Mmaee 29 percet kapott, 22 akciójának 32%-a volt sikeres. 3 passzából 2 volt jó, 15 párharcból 5-öt nyert meg.

Somalia 25 percet játszott, 16 akciójának 31%-a volt sikeres, 6 passzának a fele, míg 9 párharcból 2-t nyert meg. 6 labdát vesztett, 1 passzt lopott.

Zubkovnak 18 perc jutott, 16 akciójának 44%-a volt sikeres, 5 passzából 4 volt jó, 7 párharcból 3-at nyert meg.