Statisztikai adatok a szerdai Bajnokok Ligája selejtezőről.

A szerdai találkozón a vendégek voltak fölényben, mind labdabirtoklásban (az első félidő 47-53, a második 31-69, összességében 39-61%), mind passzpontosságban (78%-83%), többet támadtak (19+2 ill. 33+3), többet lőttek kapura (19/4 ill. 8/3). Azonban mi komolyabban veszélyeztettünk (xG 1.6-1.26, xcG 1.6-0.52 – egyik értékünkben sincs benne az öngól természetesen).

A meccs nagy részében 4-4-2-ben játszottunk, de a négy támadó (Zachariassen, Mmaee, Tokmac és Uzuni) egyaránt sok védőfeladatot kapott. Sokkal több volt az átlagnál a hosszú labdánk (15.4%), emiatt a passztempónk is alacsony volt (14.1 passz/perc – de a vendégeké is „csak” 16.7), ez főleg a második félidőben volt hangsúlyos: ekkor az átlagos labdabirtoklásunk 1.64 passzig tartott, és minden ötödik passzunk hosszú volt.

Átadtuk a területeket a Slaviának, így a letámadásunk egyáltalán nem volt intenzívnek mondható (PPDA 15), nem úgy a vendégeké, a 4.18-as érték egészen kiemelkedő, ilyenre egy Bajnokok Ligája vagy Európa Liga ellenfelünk sem volt képes korábban. A párharcokat is nagy hatékonysággal nyerték a vendégek (101-124), főleg az első félórában volt óriási a különbség (23-37). Az ellenfél térfelén mindkét csapat elég sok labdát szerzett (23-31). A támadópárharcokban egyik fél sem volt kiemelkedő (32-43%), a fejpárbajokat kb. döntetlenre hoztuk (19-17). A vendégek sok beadással próbálkoztak (26), szerencsére csak 27%-uk (7) talált embert. Ahogy a Kisvárda ellen, most is sok gondot okozott, hogy az eladott labdákból sokszor lőhetett a Prága (11), ezekből csak 2 volt ami a 2 gólos előnyünket megelőzte volna, a kapu előtti tisztázások (összesen 25 – Blazic 7, Wingo 6) vezettek a legtöbbhöz.

xG szempontból az első félidő két legnagyobb helyzete Tokmac (0.31) és Masopust (0.25) mellécsorgó lövése volt, ekkor a vendégek 6-szor, mi 4-szer lőttünk kapura (egyszer pedig a vendégek ukrán védője); a nagy különbség a lövések számában Mmaee fejese után (59. perc), már 2-0-nál alakult ki, addig ez 8-8 volt, a következő 20 percben a vendégek még tízszer próbálkoztak, de az egész második félidőben egyszer találták csak el (a megpattanó kapufa nem számít kaput eltaláló lövésnek), amikor Dibusz lábbal védte Schrancz kísérletét.

A feszes, fegyelmezett védelmünkkel az első félóra után nem sokat tudott kezdeni a Slavia, azonban a labdabiztonságra és arra, hogy azonnal felvegyük a tempójukat, nagyon kell figyelnünk kedden is, hogy meglehessen a továbbjutás.

Dibusz 4 lövést kapott (0.52), 2-t kellett „reflex”-szel védenie, 24 passzból 21 volt jó (9 hosszú labdából 7), 2-szer kellett kijönnie kapujából. 15-ször passzoltuk haza a labdát.

Wingo 67 akciójából 48% volt sikeres, 77%-kal passzolt, 19 párharcból 6-ot nyert meg, 10 labdát vesztett (ebből 6 tisztázás), 10 labdát szerzett, 9 passzt lopott.

Blazic 52 akciójának 56%-a volt sikeres, 82%-kal passzolt, 5 párharcból 2-t nyert meg. 8 labdát vesztett (7-szer tisztázott), 3 labdát szerzett, 8 passzt lopott.

S. Mmaee 65 akciójának 62%-a volt sikeres, 1 fejese volt (0.13), 74%-kal passzolt, 16 párharcból 7-et nyert meg. 11 labdát vesztett (7-et a saját térfelén), 10-et szerzett, 5 passzt lopott.

Civic 88 percet volt a pályán, 53 akciójának 60%-a volt sikeres, 79%-kal passzolt, 23 párharcból 13-at nyert meg, 8 labdát vesztett, 9-et szerzett, 2 passzt lopott.

Laidouni 51 akciójának 53%-a volt sikeres, 72%-kal passzolt, 23 párharcból 10-et nyert meg, 15 labdát adott el (10-et a saját térfelén), 8-at szerzett, 3 passzt lopott.

Haratin 53 akciójának 57%-a volt sikeres 2 lövésből (0.77) 1 gólt szerzett, 77%-kal paszolt, 16 párharcból 8-at nyert meg. 7 labdát vesztett, 4-et szerzett, 2 passzt lopott.

Zachariassen 88 percet kapott, 49 akciójának 45%-a volt sikeres, 46%-kal passzolt, 25 párharcból 13-at nyert.

Tokmac 95 percet kapott, 51 akciójának 41%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.48), 93%-kal passzolt, 24 párharcból 5-öt szerzett.

R. Mmaee 77 percet kapott, 52 akciójának 48%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.08), 91%-kal passzolt, 36 párharcból 15-öt nyert meg

Uzuni 52 akciójának 48%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.13), 75%-kal passzolt, 21 párharcból 9-et nyert, 7 labdát szerzett. 2 lövést készített elő (0.44).

Loncar 19 percett kapott 20 akciójának 45%-a volt sikeres, mind az 5 passza pontos volt, 9 párharcból 2-t nyert meg.

Zubkov 8 percet kapott, 8 akciójának 63%-a (5) sikerült. 3 passzból 2, 5 párharcból 3 volt jó.

Botka is 8 percet kapott visszatérésekor, 5 akciójából 1 volt jó, 1 passza pontatlan volt 2 párharcból 1-et nyert.

Kovacevic 2 percet kapott hosszú kihagyás után, mind a 3 akciója sikeres volt: 1 passz, 2 nyert párharc – 3 labdát szerzett.