Egy századdal nyert kétszáz méteren, gratulálunk! Mellette tornában és úszásban képviselték sportolóink klubunkat a győri EYOF-on.

A rajtot sajnos kicsit elrontottam, de utána nagyon jó 100 métert mentem. Tudtam, hogy ha már idáig eljutottam, akkor meg kell csinálnom. Ez motivált a legjobban. Összességében nagyon elégedetten értékelném az EYOF-ot, örülök az eredményeknek.” – mondta Keresztes Kristóf az olimpiai arany után.

Kristóf az előfutamban második lett, de a középfutamát a legjobb idővel megnyerte. A döntőben elrontotta a rajtot, de az utolsó 100 méteren elképesztő teljesítményt nyújtott és 3-4 centivel megelőzte orosz ellenfelét, így aranyérmes lett.” – mondta tanítványa szerepléséről Szellák Dávid szakosztályvezető.

Nagyon jól érzem magam Győrben. Az olimpiai falu nagyon jól néz ki, mindennel megvagyunk elégedve. A versenyen nagyon jó hangulat volt, a víz remek. Remek formában érzem magam és ezért is lehetett az, hogy 200 gyorson bekerültem a döntőbe, ahol sikerült megjavítanom az egyéni legjobbamat és hatodik lettem. A 4×100-as váltóval pedig szintén nagyot mentünk, az ötödik helyen végeztünk, ami nagyon örülünk.” – értékelte Mándli Benedek az EYOF első napját.

Egészen különleges verseny volt a hétfői.” – mondta szakosztályvezetőnk, Orosz Andrea – „Benedek már a délelőtti selejtezőben három másodperccel megjavította eddigi legjobbját, de ezzel csak kilencedik lett. Aztán délután az edzőjével csak lementek volna egy átmozgató úszásra, amikor szóltak, hogy az egyik versenyző visszalépett, így indulhat a döntőben, ahol ismét óriásit ment és még két másodpercet javított az idején. Gyorsan hozzáteszem, nem ez a fő száma, az majd a 200 pillangó lesz pénteken. A másik nagy eredménye, hogy a váltóban ő úszott a leggyorsabban.

EURÓPAI IFJÚSÁGI OLIMPIAI FESZTIVÁL, GYŐR, EREDMÉNYEK:

KAJAK-KENU (Keresztes Kristóf)

K1 200 m, U15-U16: 1. Keresztes Kristóf
K2 200 m, U15-U16, B-döntő: 1. Opavszky Márk, KERESZTES KRISTÓF
K2 500 m, U15-U16: 4. Opavszky Márk, KERESZTES KRISTÓF
K4 Mix 200 m, U15-U16: 4. Magyarország (Opavszky Márk, Szellák Szabina, Rendessy Eszter, KERESZTES KRISTÓF)

TORNA (Tomcsányi Benedek)

Lólengés: 10.900 pont (55.); gyűrű: 12.950 pont (12.); ugrás: 12.900 pont (38.); korlát: 12.650 pont (28.); nyújtó: 11.600 pont (48.); talaj: 12.700 pont (35.) Összetett: 73.700 pont (36.)