Statisztikai adatok az elmúlt csütörtöki Európa Liga csoportmeccsről.

A tegnapi, mindössze 45:10 tiszta játékidejű meccsen (a lengyel bíró 37-szer fújt szabálytalanságot) 4-2-3-1-ben kezdtünk, aztán a második félidőben 5 védőre váltottunk. 44%-ban birtokoltuk a labdát, 77%-kal passzoltunk, a párharcok aránya 109-126 volt oda. 17 labdát szereztünk az ellenfél térfelén, a Zvezdának 29-szer sikerült ez.

Az egy héttel ezelőtti meccshez képest, amikor 20-szor loptunk passzt, most ez 56-szor sikerült (Pászka 12, Samy 10, Vécsei 9). Mi 27+4 támadást vezettünk, 12 lövésig jutottunk belőle, 4 talált kaput, ezek a számok a másik oldalon: 37+3 / 16 / 3. Az xG-arány 1.67 – 1.46 volt.

A hosszú labdák aránya magas volt, 15%, ez az utolsó fél órában már 22.5%. Az átlagos labdabirtoklásunk 2.2 passz volt, nagyon direkten próbáltunk játszani, ez az érték csak a Trabzonspor ellen volt ilyen alacsony (akkor 2.06), tavaly pedig a Slavia elleni meccseken. A találkozó utolsó negyedórájában (ami hosszabbítással együtt 22 perces volt) nagyon beszorultunk, a vendégek ebben az időszakban 13 támadásból 7 lövésig jutottak. Szerencsére Dininek csak egyszer kellett védenie ekkor, a sikeres védés pedig meghozta a három pontot.