Háromnegyed hétkor kezdünk a BayArénában. Hajrá, Fradi!

Bayer Leverkusen 2-1 Ferencváros
Gól: R. Mmaee

Vége, kikaptunk, de a sok hiányzóval felálló csapatunkat csak a dicséret illeti, nem adtuk fel a támadásokat egy pillanatra sem. A legerősebb csoportellenfelünk otthonában nem vallottunk szégyent, HAJRÁ FRADI!!!

89′ Próbálunk előremenni a Leverkusen otthonában, a hosszabbítás 3 perc lesz.

89′ Demirbay lő fölé tiszta helyzetből.

87′ Csere: Cabraja jön Zubkov helyén.

86′ Hasonló akció, mint a második hazai gól előtt, de Amiri nem Wirtz hála az égnek, így kimaradt.

84′ Diaby beadását Schick pörgeti fölé.

80′ Csere: Amiri jött be Wirtz helyére.

80′ Újabb veszélyes támadás, de picit túljátsszuk.

77′ Csere: Loncar le is megy, Garvriy jött a helyére.

76′ Remek baloldali akció végén Loncar ad be, sajnos a tisztázás nem csúszik ki szögletre.

69′ Gól…
Civic eladott labdája után Wirtz került ziccerbe, amit ki is használt, 2-1.

67′ Dini húz le egy beadást, már csak a meccs utolsó negyede van hátra.

65′ Csere: ön az EB-gólkirály Schick, Bellaraby és Hincapié. Nálunk pedig Uzuni érkezik Vécsei helyére.

64′ Mmaee indul be a tizenhatoson belül, majd lő, Hradeckyé.

63′ Alario lövését fogja Dini.

61′ Civic beadását tisztázzák Ryan elől.

59′ Adli fejesét Dini védi remekül.

55′ Wingo beadását, ha nehezen is, de tisztázzák Tokiék elől.

52′ Zubkov lövését, ha nem is könnyen, de védi a kapus.

50′ Zachariassen indul meg a bal oldalvonaltól, Tokihoz játszik, aki gyengén lő mellé.

49′ Csere: Arangúiz jön Palacios helyére.

47′ Újabb veszélyes támadás a baloldalunkon, Diaby fantasztikus focista, de Blazic sarokkal menteni tud.

46′ Remek támadás rögtön. Wingo – Tokmac – Zachariassen – Mmaee, de Ryan végül nem tud kapura fordulni.

46′ Folytatódik a meccs, cserék nincsenek.

Szünet, remekül kezdtünk, aztán a roppant erős hazaiak ránkjöttek, de erre a félidőre nagyon büszkék lehetünk.

48′ Wirtz marad a földön, közben szól a Fradi-induló a lelátón!

45′ 3 perc a ráadás
Újabb szöglet, nem tudunk tisztázni igazán, de Demirbay lövése elmegy a kapunk előtt.

45′ A szögletből Tah gólt fejel, de elnyomja Wingót, kifelé szabadrúgás.

45′ Diaby kerül ziccerbe, Dini szögletre piszkálja.

44′ Lehetséges büntetőt néz a VAR – de Samy nem csinált semmit, tisztán szerelt.

37′ Civic szöglete után Vécsei szerez gólt, a VAR viszont elvette sajnos. Valóban a kezéhez ért, de a teste előtt volt…

37′ Gól…
A jobb oldalon mennek el a hazaiak, majd az alapvonalról okosan teszik vissza Palaciosnak a labdát, aki bődületesen nagy gólt lő a felső sarokba a tizenhatos vonaláról, 1-1.

26′ Alario fordulásból remekül lő 17-ről, Dini fantasztikusat véd. Szöglet.

26′ Hazai szöglet, kibólintjuk, a kipattanót 8 méterrel fölé-mellé emelik.

25′ Loncar a kapunktól 28 méterre szabálytalankodik. Demirbay lövését Dini üti ki szögletre.

23′ Adli gurítását kiséri ki Dini.

21′ Egy rossz hazaadás ér számunkra szögletet. A kapus begyűjti, de rögtön visszakapjuk, Ryan lő 19-ről, Hradeckyé.

17′ Ryan védekezik remekül a kapunk előtt, egy beadást tisztázott.

17′ Veszélyes hazai támadás, egy 18 méteres lövést fejjel teszünk ki szögletre, Vécseit sajnos ápolni kell.

15′ Demirbay 23 méteres lövése elkerüli Dini kapuját, ez volt az első hazai lövés.

14′ Újabb ígéretes akció, de Wingo kicselezi magát a lövőhelyzetből.

10′ Remek kontra végén Wingo lő a tizenhatos jobboldaláról, a kapusnak nem jelent gondot.

9′ A meginduló Tokit rúgja fel Demirbay, sárga lapért. Zubkov 30-ról lőhet, a megpattanó lövést Hradecky begyűjti.

8′ GÓÓÓL!!!
Tokmac ugrik ki a leshatáron, leviszi az alapvonalig, majd pompásan tálal a középen üresen érkező Mmaee elé, Ryan pedig az üres kapuba passzol, 1-0!

1′ Elkezdődött a meccs.

18:42 A mieink fehérben, a hazaiak piros-feketében játszanak majd.

17:45 A mieink így kezdik a találkozót: Dibusz – Wingo, Blazic, S. Mmaee, Civic – Vécsei, Zachariassen, Loncar – Zubkov, R. Mmaee, Tokmac
Cserék: Bogdán, Csontos, Kovacevic, Cabraja, Gavrity, Uzuni

17:44 A Leverkusen felállása:
Hradecky – Frimpong, Kossounou, Tah, Sinkgraven – Palacios, Demirbay – Adli, Wirtz, Diaby – Alario
Cserék: Lunyev, Retszosz, Bakker, Paulinho, Andrich, Amiri, Schick, Aránguiz, Hinciapé, Bellarabi

(Fotók: Czövek Oszkár, kukasmacska)

A mérkőzést élőben nézheted az M4 Sport weboldalán is, ha külföldön vagy a határon túl vagy, ide kattintva találsz segítséget, hogyan cselezheted ki a régiózárat.

Az NSOTV a szurkolókat kérdezte a helyszínen:

Peter Stöger a meccs előtti sétán: „Különleges érzés itt lenni, hiszen amikor az 1. FC Köln edzője voltam, közel öt évet éltem a városban, akkoriban ráadásul pont abban a hotelben kezdődött a munkám, ahol most lakunk a Ferencvárossal. Szép emlékeket őrzök innen, de csütörtökön nem a nosztalgiáé a főszerep. Alapvetően az volt a cél, hogy a játékosok mozogjanak egy kicsit délelőtt is. Azért vittük őket a dómhoz, mert ez az egyik legérdekesebb látnivaló Kölnben, rengeteg látogató kíváncsi rá. Megnéztük, sétáltunk kicsit, de mérkőzésnapon ilyenkor már a meccsre kell koncentrálnunk.” – a teljes beszélgetés: Fradi.hu