Statisztikai adatok a vasárnapi találkozóról.

MLSZ adatbank

Az 56:05 tiszta játékidejű találkozón a szokottal szemben alapvetően kontrákra, fegyelmezett védekezésre rendezkedtünk be. Emiatt kevés – de nagy lehetőséghez vezető – lövésünk és sok (7) lesrefutásunk volt. A hazaiak többet birtokolták a labdát, többet passzoltak (83.7 és 85.4%), többször lőttek kapura. Andó-Szabó szerint mi szabálytalankodtunk többet, a párharcok többségét pedig mi hoztuk.

A csapat felállása 5-2-3, vagy 3-4-3 (nem kívánt rész törlendő) volt, érdekes, hogy a jobbszél mintegy 10 méterrel előrébb mozgott, mint a Heister – Mak páros – szlovák légiós kvázi harmadik középpályást játszott. Az InStat TOP5-nél újfent meg kell jegyeznünk, hogy Laidouni az MLSZ hibájából sehol. Az minden bizonnyal igaz, hogy Zubkov az első (373), de hogy Aissa hova került a sorban, az majd a CIES által közölt adatokból derülhet ki. Így Bolla a második (304), Dvali a harmadik (289), Musliu a 4. (267), és Bambgoye az ötödik (261).

Az xG-arány már a mi fölényünket mutatja (1.65-0.92), ahogy az xcG-arány is (1.6-1.33) – pedig a támadások aránya 13+3 ill. 40+1. A mieink rendkívül hatékonyak voltak a támadópárharcokban (54%, nem meglepő módon Laidouni és Zubkov vitte a prímet), a beadásaink fele pontos volt (a hazaiaknál 13%). Sok labdát vesztettünk a saját térfélen, azonban csak 3 vezetett lövéshez (Somalia 2, Dvali 1), az ellenfélnél 2 volt ilyen a 19 labdavesztésükből – de az egyik gól lett.

A meccs tempója a magyar átlagnál jobb volt, de nem lényegesen jobb (Fradi: 17.7 passz/perc, 17.3 a másik oldalon). Érdekes, hogy a kontrajátékunk ellenére viszonylag kevés, átlagot alulról megközelítő hosszú labdánk volt (9%). A mieink átlagosan 16, a hazaiak 21 méterről lőttek kapura.

Bogdánnak 5-ször kellett volna védenie (1.33), ebből 1 lett gól. 21 passzából 17 volt pontos, 1-szer kellett kijönnie. 14-szer adtuk neki haza a labdát.

Wingo 63 akciójának 70%-a sikeres, 77%-kal passzolt, 5 beadásából 3, 4 cseléből 4 volt sikeres, 9 párharcból 5-t nyert. 10 labdát vesztett, 7-et szerzett, 2 passzt lopott.

Botka 57 akciójának 77%-a volt sikeres, 1 lövése volt. 91%-kal passzolt, 7 párharcból azonban csak 1-et nyert. 3 labdát vesztett, 5-öt szerzett, 1 passzt lopott.

Mmaee 74 akciójának 72%-a volt sikeres. 80%-kal passzolt, 12 párharcból 6-ot nyert meg. 9 labdát vesztett (7-et saját térfelén!), 5-t szerzett, 3 passzt lopott.

Dvali 96 akciójának 78%-a sikeres volt, 85%-kal passzolt, 7 párharcból 7-et nyert. 13 labdát vesztett (7-et saját térfelén!), 13-at szerzett, 10 (!) passzt lopott.

Heister 75 akciójának kétharmada volt sikeres, 77%-kal passzolt, 22 párharcból 14-et nyert. 12 labdát vesztett, 7-et szerzett, 2 passzt lopott.

Laidouni 78 percet volt a pályán, 64 akciójának 75%-a volt sikeres. 91%-kal passzolt, 5 cselből 4 lett jó, 24 párharcból 16-ot(!) nyert. 7 labdát vesztett, 9-et szerzett, 3 passzt lopott.

Somalia 71 akciójának 61%-a sikeres volt, 86%-kal passzolt, 26 párharcból 9-et nyert meg. 9 labdát vesztett (7-et saját térfélen!), 5 labdát szerzett, 1 passzt lopott.

Zubkov 70 percet játszott, 67 akciójának 48%-a volt sikeres. 2 lövéséből 2 gól lett (1.45). 70%-kal passzolt, 19 párharcból 8-at szerzett, 4 cseléből 3 volt jó. 1 lövést készített elő.

Isael 70 percet volt a pályán, 41 akciójának 51%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.14), 76%-kal passzolt, 4 cseléből mind jó volt, 11 párharcból 5-t nyert. 1 gólpasszt adott (0.65).

Mak 70 percet játszott, 56 akciójának 55%-a sikeres volt. 85%-kal passzolt, 13 párharcból 2-t nyert csak meg azonban. 7 labdát vesztett, 3-at szerzett, 4 passzt lopott.

Tokmacnak 25 perc alatt 18 akciójának 72%-a volt sikeres, mind a 8 passza pontos volt, 1 beadása is, 5 párharcból 4-et nyert meg.

Gera 25 percet kapott, 17 akciójának 41%-a volt sikeres, 5 passzából 4 volt jó, 8 párharcból 2-t nyert.

Baturina is 25 percig játszott, 10 akciójának fele volt sikeres, 2 passza volt, mindkettő pontos, 5 párharcból 3-at nyert. 1 lövést készített elő (0.06). Mindössze 1 passzt kapott.

Vécsei 16 percet kapott 14 akciójából 13 (93%) volt sikeres, egyetlen sikertelen akciója egy lövés volt (0.06). 9 pontos passza volt, 4 sikeres csele és 2 labdaszerzése.