Pintér Attila szerint győzelemmel felérő pontszerzés volt a mai a Mezőkövesdnek.

Szergej Rebrov

A téli mérkőzések mindig nehezek, talán 2-0-ás eredmény után a játékosok kicsit elhitték, hogy megvan a győzelem. Ez volt zsinórban a nyolcadik mérkőzésünk szerda-szombat ritmusban, megesik az ilyen. A mai találkozón a legfontosabb az volt, hogyan nyered meg a párharcokat – kemény volt a talaj, a Mezőkövesd igyekezett végig letámadni. Az első negyedórában nem voltunk elég magabiztosak a tizenhatoson belül. Nagy hangsúlyt fektettünk a labdavesztések elkerülésére, az első félidőben ezt sikerült jól megoldani. A folytatásban több helyzetben nem sikerült a lepattanó labdát kontrollálni, a Mezőkövesd pedig ezt kihasználta és egyenlített belőlük. Senki nem várta, hogy 2-0 után nem nyerünk, próbáltunk. Igyekeztünk a középpályát is erősíteni, mert ott kellett volna minél több párharcot megnyerni a győzelemhez. Ha az eredményt nézzük, akkor nyilván nem teljesítették a cserék azt, amit elvártunk tőlük. Láttuk a fáradtságot és azt, hogy csatárt hoz be az ellenfél, ezért próbáltunk ott frissíteni. Sűrű szérián vagyunk túl, 14 pont előnnyel várhatjuk a folytatást.

Pintér Attila

Az első félidőben is megvoltak a lehetőségeink, nekünk volt előbb lehetőségünk, de nem tudtuk megszerezni a vezetést. Elkerülhető gólt kaptunk, de az első félidőhöz hozzátartozik az is, hogy 15-20 perc után elkezdtünk kapkodóan úgy futballozni, ami nem volt ránk jellemző. És ez a csapat nem bírja el, ha egy-két ember kiesik, nem olyan a teljesítménye. Félidőben elmondtuk, hogy mit szeretnénk, mit kell változtatni ahhoz, hogy meg is tudjuk fordítani a mérkőzést, hiszen azt mondtam, ebben a mérkőzésben ez is benne van. Nagyon fegyelmezetten tették a dolgukat akkor is, amikor átálltunk egy másik rendszerre és még inkább próbáltunk nyomást gyakorolni a Ferencvárosra. És ha a végén egy kicsit pontosabbak vagyunk, még a győzelmet is megszerezhettük volna. De összességében egy ilyen erős kerettel rendelkező csapat ellen, mint a Ferencváros, megszerezni 2-0-ról az egy pontot, felér egy győzelemmel.