Statisztikai adatok a szombati találkozóról.

MLSZ adatbank

A 60:32 (!) tiszta játékidejű találkozón a mieink kétszer annyit birtokolták a labdát, mint az ellenfél. A mieink 86.8%-kal, a vendégek 76.2%-kal passzoltak, 14-szer lőttünk kapura (a vendégek 10-szer), 4-szer találtuk el (plusz egyszer a kapufát), a vendégek 2-szer. A párharcokat gyakorlatilag ikszre hozták a csapatok, de a vendégek több, mint kétszer annyit szabálytalankodtak, mint a mieink.

Az InStat-index TOP5-ben a vendégkapus mellett 4 fradista van: 1. Heister (340), 2. Lovrencsics (279), 3. Sigér (277), 4. Dombó (268), 5. Blazic (261).

A mieink 4-2-3-1-ben álltak fel, de Tokmac és Boli szinte teljesen ugyanazt a területet játszották be. Sokkal többet támadtunk, mint az ellenfél (56+1 ill. 18+6), de feltűnő, hogy a jobbszélünk mennyire inaktív volt, a támadások 21%-a ment azon az oldalon. 21 beadással próbálkoztunk, ebből 8 lett jó (38%, az átlagunk 28%). Ahogy a Budafok ellen, úgy most sem nyertünk elég támadópárharcot, bár most is felvállaltuk azokat a DVTK-meccsel ellentétben. 85 párharc 38%-át hoztuk (az átlag 44%).

Az xG-arány 2.35-0.68 volt, az xcG arány most nem ütött el ettől lényegesen: 2.25-0.96. 49 labdát szereztünk az ellenfél térfelén (ez remek adat) és 26-ot adtunk el a sajátunkon. 5 vezetett kisvárdai lövéshez (Botka 2, Heister, Haratin, Boli 1-1).

A meccstempónk némileg az átlagunk felett volt (17.02 passz/perc), a Kisvárdáé alacsony volt (14.94). Nagyon kevés hosszú passzunk volt, 6.3% (az átlag 9.9%), míg a vendégeknél minden ötödik átadás hosszú volt. A letámadást mutató PPDA (passz per védekező akció) az átlagos 11-nél sokkal jobb, 6.7-es volt.

Dibusz 2 lövést kapott (0.96), ebből 1 gól lett, 20 passzából 18 pontos volt. 14-szer játszottuk neki hátra a labdát.

Lovrencsics 63 percet kapott, 65 akciójának 69%-a volt pontos. 1 lövése volt, 84%-kal passzolt, 11 párharcból 5-öt nyert meg. 6 labdát vesztett, 6-ot szerzett (4-et az ellenfél térfelén), 3 passzt lopott.

Blazic 140 akciójának 81%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.09). 86%-kal passzolt, 12 párharcból 7-et nyert meg. 13 labdát vesztett (11 hosszú átadás közte), 13-at szerzett. 6 passzt lopott.

Botka 139 akciójából 94% lett jó, 98%(!)-kal passzolt, 12 párharcból 8-at nyert. 5 labdát vesztett (4-et saját térfelén), 9-et szerzett (3-at az ellenfelén), 3 passzt lopott.

Heister 78 percet játszott. 88 akciójának 70%-a volt sikeres. 78%-kal passzolt, 9 cseléből 6 jó volt, 22 párharcból 13-at nyert meg (!), 11 labdát vesztett, 11-et szerzett (5-öt az ellenfél térfelén). 2 lövést készített elő, az egyik Uzuni gólja volt (0.17).

Haratin is 78 percig volt a pályán, 78 akciójának 81%-a volt sikeres. Tizenegyesét kihagyta (0.76). 89%-kal passzolt, 5 párharcból 2-t nyert meg. 7 labdát vesztett (5-öt saját térfelén), 9-et szerzett (6-ot az ellenfelén), 7 passzt lopott.

Sigér 85 akciójának 78%-a volt sikeres. 85%-kal passzolt, 21 párharcból 13-at nyert meg. 10 labdát vesztett, 14-et szerzett (6-ot az ellenfél térfelén), 8 passzt lopott.

Zubkov 63 percig volt a pályán, 52 akciójának 60%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.64). 88%-kal passzolt, 16 párharcból 7-et nyert meg. 1 lövést készített elő (0.11).

Tokmac 85 percet kapott, 58 akciójának 55%-a volt sikeres, 3 lövése volt (0.17), 79%-kal passzolt, 4 cseléből 3 volt jó. 15 párharcból 5-öt nyert meg. 1 fejest készített elő (0.35), az 5 tizenhatoson belüli passzából 4 talált embert.

Boli 51 akciójának 55%-a volt sikeres, 1 fejese volt (0.35), 80%-kal passzolt, 24 párharcból 10-et nyert. 1 lövést készített elő (0.03), 4 labdát szerzett a kisvárdai térfélen.

Uzuni 68 akciójának 56%-a volt sikeres. 3 lövésből (0.2) 1 gól lett. 84%-kal passzolt, 18 párharcból 7-et nyert meg. 5 labdát szerzett az ellenfél térfelén, 2 lövést készített elő (0.09).

Wingo 30 percet töltött a pályán, 21 akciójának kétharmada volt sikeres. 82%-kal passzolt, 8 párharcból 5-öt nyert meg. 3 labdát vesztett (mindet a saját térfelén), 4-et szerzett (3-at az ellenfél térfelén), 2 passzt lopott.

Isael is fél órát volt a pályán, 28 akciójának 43%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.13). 93%-kal passzolt, 6 párharcból 2-t nyert meg. 3 labdát vesztett, 3-at szerzett (2-t az ellenfél térfelén), 6 passzt lopott (!).

Somalia 16 percet kapott, 19 akciójának 74%-a volt sikeres, 90%-kal passzolt, 8 párharcból 5-t nyert meg. 1 labdát vesztett, 3-at szerzett, 1 passzt lopott.

Civicnek is 16 perc jutott, 18 akciójának a fele volt sikeres, 55%-kal passzolt, 7 párharcból 3-at nyert meg. 4 labdát vesztett, 5-öt szerzett (3-at az ellenfél térfelén).

Redzic 8 percet volt a gyepen, 6 akciójának a harmada volt sikeres. 2 passzából 1, 2 párharcából 1, 1 labdát vesztett.