Kétszerannyi gólt lőttünk, mint vendégeink.

Férfi kézilabda, NBI, 3. forduló
Ferencváros 36-18 (13-10) Orosházi FKSE
Gólok: Kovacsics 7, Nagy 7, Bujdosó 6, Imre 5, Ónodi 3, Pordán 3, Karai 2, Mikita 1, Schäffer 1, Zernovic 1

Beszámoló: Fradi.hu

Marian Zernovic

Gratulálok az Orosházának, az első félidőben nagyon jól játszottak, jól védett a kapusuk, mi sok ziccert kihagytunk. De védekezésben küzdöttünk, az egész meccsen. A második félidőben kicsit elfáradtak, és az volt a különbség, hogy a mi fiataljaink nagyon jól játszottak és megmutatták, hogy helyük van az NBI-ben. Mi frissebbek voltunk, az Orosházának hiányzott az a 10 nap, amíg karanténban voltak. Örülök, hogy nyertünk, ez két pont, megyünk tovább.

Horváth Attila

Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, az Orosháza nem azt a gyors játékot játssza, ami nekünk feküdne, az első félidőben türelmetlenek voltunk, kiugráltunk a védekezésben, és kaptuk folyamatosan a gólokat azokból a helyzetekből, amiket megbeszéltünk, hogy ne csináljuk. Támadásban is megbeszéltük, hogy türelmesen, ne első szándékból fejezzük be, de mindenhol ziccert láttunk és eldurrogtattuk a labdát és jól védett az orosházi kapus. De idő kérdése volt, hogy mikor tudunk elhúzni nagyobb gólkülönbséggel és utána tartani. A második félidőben már uraltuk a mérkőzést és a fiatalok is egy szenzációs 15-20 percet játszottak.