Statisztikai adatok a szombati bajnokiról.

MLSZ adatbank

Az 52:17 tiszta játékidejű találkozón nagy, de meddő fölényben voltunk a játék majd minden területén. 72%-ban birtokoltuk a labdát, a párharcok 56%-át megnyertük, több, mint négyszer annyiszor kísérleteztük gólszerzéssel, de csak kettővel többször találtuk el a kaput, mint a buszt beparkoló kisvárdaiak. A gyenge támadójátékot mutatja az xG-arány is: 0.58-0.21 (az xcG mutatók 0.13-0.02…). A mieink 87.4%-os, a vendégek 69%-os passzpontossággal adogatták a labdát.

Nem meglepő, hogy az InStat TOP5-ben csak fradista került be, első a gólszerző, Sigér (315), őt Zubkov (289), Blazic (278), Tokmac (276) és Skvarka (270) követi.

Tokmac kimagaslóan sok sikeres cselt, 13-at mutatott be, 16 kísérletből, ez magasan a legtöbb a teljes fordulóban (a második Van Nieff, 6-tal). A legtöbb győztes párharc (16) is a norvég szélsőé a 29. fordulóban.

A csapat 4-2-3-1-es felállásban kezdett, majd Boli beállása után, Szignyevics cseréjéig 4-4-2-ben játszottunk, hogy az utolsó negyedórában a 4-3-3-as taktikára váltsunk.

Rengeteget kísérleteztünk a támadásokkal (43 ill. 11+2), ez a Rákóczi elleni meccs óta (45) a legmagasabb érték, a 7 sikeres beadásunk is az az Üllői úti 7-0-ás DVTK elleni meccs óta. Sok labdát is szereztünk az ellenfél térfelén (32), és keveset adtunk el a sajáton (23). A letámadás intenzítását jelző PPDA (Passz Per Defenzív Akció) 6.26, ez messze a legjobb érték a bajnokság újrakezdése óta és a szezonátlagot (8.96) is bőven meghaladja. Nem mondhatni hát, hogy a srácok ne tették volna bele a munkát – annak azonban sajnos Minca kapuja előtt nem sok foganatja volt.

Dibusz kapujára egy lövés érkezett (0.02 xcG), 3-szor jött ki, 17 passzából 13 volt pontos, 14-szer adtuk haza a labdát.

Lovrencsics 90 akciójának 76%-a sikeres volt, 80%-kal passzolt, 17 párharcból 13-at nyert (!), 12 labdavesztés mellett 15-ször szerezte azt vissza, 5 passzt lopott le. 1 lövést készített elő (0.01 xA).

Blazic 126 akciójának 84%-a volt sikeres, 2-szer kísérletezett a gólszerzéssel (0.08 xG). 93%-kal passzolt, 10 hosszú labdájából 8 volt jó. 11 párharcból viszont csak 4-et nyert meg. 6 labdát vesztett, 8-at szerzett vissza, 1 passzt lopott le. 1 lövést készített elő (0.03 xA).

Botka 124 akciójának 89%-a volt sikeres, ő is kétszer lőtt kapura (0.03 xG). 96%-kal passzolt, 14 párharcból 8-at nyert meg, 3 labdavesztés mellett 14-szer szerezte azt vissza, 1 passzt lopott le.

Civic 80 percet volt a pályán, 75 akciójának 64%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.01 xG). 75%-kal passzolt, 19 párharcból 9-et nyert meg. 9 labdát vesztett, 12-t szerzett vissza, 5 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.05 xA).

Haratin 105 akciójának 79%-a sikeres volt, 1 lövése volt (0.05 xG). 18 párharcból 9-et nyert meg, 5-ször vesztette el, 15-ször szerezte vissza a labdát, 6 passzt lopott. 1 lövést készített elő (0.02 xA).

Sigér 90 percet volt pályán, 1 lövéséből (0.06 xG) gól lett, 80 akciójának 71%-a sikeres volt. 85%-kal passzolt, 13 párharcból 7-et megnyert, 8-szor adta el, 9-szer szerezte vissza a labdát, 4 passzt lopott.

Isaelnek épp egy óra jutott, 51 akciójának 55%-a volt sikeres, 2 lövéséből 1 talált kaput (0.03 xG). 88%-kal passzolt, 17 párharcból 5-öt nyert.

Skvarka is 60 percet játszott, 2-szer kísérletezett gólszerzéssel (0.04 xG). 81%-kal passzolt, 11 párharcból 5-t nyert, 1 lövést készített elő (0.08 xA).

Tokmac 67 akciójának 66%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.09 xG). 81%-kal passzolt, 31-ből 16 párharcot nyert. Három lövést készített elő (0.09 xA).

Szignyevics 80 percet volt pályán, 44 akciójának 45%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.05 xG). 82%-kal passzolt, 21 párharcból 5-t nyert meg.

Zubkov 35 perc alatti 34 akciójának 71%-a volt sikeres, 3-szor lőtt kapura (egyszer találta el, 0.1 xG). 83%-kal passzolt, 8 párharcból 5-öt nyert meg. 1 lövést készített elő (0.03 xA).

Boli is 35 percet kapott, 25 akciójának 64%-a volt sikeres. 1 fejese volt (0.03 xG). 91%-kal passzolt, 9 párharcból 6-ot nyert.

Vécsei negyedórát játszhatott, 15 akciójának 87%-a volt sikeres, 9 passzának 89%-a. 3 párharcát megnyerte, 3-szor szerezte meg és adta el a labdát, 2 passzlopás mellett.

Heister is 15 percet kapott, 14 akciójának 43%-a volt sikeres, 4 passzából 3. 5 párharcból szintén 3-at nyert meg. 4-szer adta el a labdát, 2 passzt lopott.

Csonkának 5 perc jutott, 2 akciójából (mindkettő párharc) egy sem volt sikeres, így 2-szer vesztett labdát.