Statisztikai adatok a vasárnapi bajnokiról.

MLSZ adatbank

Az 53:56 tiszta játékidejű találkozón majd’ minden területen megmutatkozott, hogy nagy fölényben játszottunk. 60%-ban birtokoltuk a labdát, közel kétszer annyiszor lőttünk kapura és több, mint kétszer annyiszor találtuk el a kaput. A párharcok 55%-a a miénk volt, mindkét csapat pontosan passzolt (87.7%, ill. 85%). Ami a helyzetek komolyságát mutató xG értéket illeti, ott 2.63-1.11 az arány, a különbség még nagyobb a lövések minőségét mutató xcG-nél: Dibusz kapujára 0.13, diósgyőri kollégája kapujára 3.32 gólértékben zúdultak a kísérletek.

Az InStat TOP5-ben holtverseny van az élen: 1. Alekszandr Zubkov és Eldar Civic (342), 3. Somalia (299), 4. Lovrencsics  Gergő (288), 5. Franck Boli (284).

Nagyon kompakt volt a csapat, a meccs nagy részében 4-3-3-at játszottunk, Haratin és Somalia előtt Sigér volt a három támadó, Zubkov, Boli és Isael mögött. Legutóbb a Kaposvár elleni 5-0 alkalmával lőttünk többet kapura, vagy találtuk el azt, ahogy azóta most támadtunk a legtöbbet (24+3 ill. 21+3). Azóta messze most adtuk el a legkevesebb labdát (89, ez a Felcsút ellen 109, a Dózsa ellen 113, a DVSC ellen 119 volt); ezen belül a saját térfélen eladott labdák száma is alacsony maradt (31, ez Felcsúton 37, a Dózsa ellen 58 (!), a Loki ellen 40 volt). A támadóharmadban most szereztük a legtöbb labdát az újraindulás óta (14-szer, Felcsúton ez 7, Újpesten 4 volt), igaz, ez még mindig kevesebb, mint az azt megelőző átlagunk.

A mieink jó tempóban, 17.16 passz / perccel járatták a labdát, a vendégek inkább lassították a játékot (15.16, a februári MOL elleni 1-0 óta a legalacsonyabb érték). Csak 6.33%-ban próbálkoztunk hosszú labdákkal, ez messze átlagon (9.58) aluli. Pikírt módon megjegyezhető, hogy ennek Blazic hiánya lehetett az oka. A letámadás intenzitását mutató passz per defenzív akció (PPDA) mutató is javul, 10 alá került (9.76), igaz, ez továbbra is rosszabb a szezonátlagnál.

Dibusznak nem sok dolga volt, 2 lövést kellett védenie (0.13), 18 passzából 17 volt jó, kétszer jött ki a kapujából, 12-szer adtuk neki a labdát.

Lovrencsics 71 akciójának 65%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.01 xG). 83%-kal passzolt, 16 párharcból 5-öt nyert, 9-szer adta el, 4-szer szerezte vissza a labdát, 3 passzt lopott le. 1 lövést készített elő (0.35 xA).

Otigba 101 akciójából 88% volt jó, 94%-kal passzolt, 9 párharcból 5-öt nyert. 6 labdavesztése és 5 labdaszerzése volt.

Botka 109 akciójának 75%-a volt sikeres. 1 fejesből 1 gólja volt (0.11 xG). 85%-kal passzolt, 20 párharcból 11-et nyert meg. 13-szor vesztette el, 11-szer szerezte meg a labdát, 4 passzlopása volt.

Civic 81 akciójának 63%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.06 xG). 79%-kal passzolt, 15 párharcból 7-et nyert, 10 labdavesztés mellett 13-szor szerezte vissza azt, 3 passzlopás mellett. Az ő lövése lett tökéletes gólpassz Bolinak.

Haratin 62 perc alatti 64 akciójának 78%-a volt sikeres. 89%-kal passzolt, 6 párharcból 2-t nyert. 4 labdavesztés mellett 3-szor szerezte azt vissza, 2 passzt lopott le.

Somalia 80 akciójának 69%-a volt sikeres. 95%-kal passzolt, 26 (!) párharcból 14-et nyert meg. 4-szer vesztette el, 8-szor szerezte vissza a labdát, 3 passzt lopott le. 1 lövést készített elő (0.24 xA).

Sigér 78 percet volt a pályán, 54 akciójának 65%-a volt sikeres. 2 lövéséből 1 talált kaput (0.05 xG). 86%-kal passzolt, 18 párharcból 9-et nyert. 7 labdavesztése és 7 labdaszerzése volt, 1 passzt lopott. 1 lövést készített elő és ő a labdát Zubkovnak a gólja előtt.

Zubkov 78 percet kapott, 51 akciójának 59%-a volt sikeres. 4 lövése volt, 2-szer találta el a kaput, 1 gólt szerzett. 75%-kal passzolt, 18 párharcból 8-at nyert meg. Két lövést készített elő (0.42 xA).

Boli 72 percet kapott, 40 akciójának 48%-a volt sikeres. 4 lövéséből 3 talált kaput (1.49 xG), 1 gólt szerzett. 100%-kal passzolt, 16 párharcból 6-ot nyert. 1 lövést készített elő (0.03 xA).

Isaelnek 72 perc jutott, 41 akciójának 49%-a volt jó. 5 lövéséből 1 talált kaput (0.37 xG). 75%-kal passzolt, 12 párharcból 4-et nyert meg. 2 lövést készített elő (0.14 xA).

Vécsei 32 percet kapott, 27 akciójának 78%-a volt jó. Egy lövése volt (0.03 xG). 84%-kal passzolt, 7 párharcból 5-t nyert. 3 labdavesztés mellett 4-szer szerezte azt vissza.

Skvarka 22 percet játszott, 17 akciójának 71%-a volt sikeres. 80%-kal passzolt, 5 párharcból 3-at nyert. 2 lövést/fejest készített elő, közte Botka gólját (0.31 xA).

Szignyevics 22 perce alatt 15 akciót mutatott be, 60%-os sikerességgel. 1 lövése volt (0.2 xG). 100%-kal passzolt, 6 párharcból 3-at nyert.

Tokmac 16 perc alatt 16 akciót mutatott be, 69%-kal. 100%-kal passzolt, 6 párharcból 4-et nyert.

Frimpong 16 percet kapott, 13 akciójának 92%-a sikres, 92%-kal passzolt, 2 passzt lopott le, 3 labdát szerzett vissza.