További értékelések a tegnapi Európa Liga mérkőzésről.

Botka Endre

Nagyon közel voltunk a bravúrhoz, talán emiatt is fáj most különösen ez a kiesés. Nem arról volt szó, hogy idejöttünk, és esélytelenül elbuktuk a továbbjutást, végig egyenlő ellenfelei voltunk a Ludogorecnek, megvoltak a lehetőségeink, hogy vezetést szerezzünk, vagy a góljuk után hamarabb egyenlítsünk. Nyilván más képe lett volna a mérkőzésnek, ha a játékvezető befújja az egyértelmű 11-est, és berúgjuk, de nem szabad csak erre fognunk, mert ennek ellenére is voltak helyzeteink a továbbjutáshoz.

Sigér Dávid

Kétoldalú még a dolog, jelenleg erősebbek azok az érzések, amelyek a pályán értek minket, hogy nem sikerült a bravúr, így természetesen csalódottak vagyunk. Ha viszont néhány nap múlva kompletten tekintünk vissza erre a kupaszereplésre, akkor azt hiszem, nem lesz szégyellni valónk, büszkék lehetünk arra, amit ezen a nyáron és őszön elértük. Ez persze nem azt jelenti, hogy el kell szállnunk, de mindenképpen plusz motivációt adhat, hogy miért kell megvédenünk a bajnoki címünket. Belekóstoltunk ebbe a légkörbe, mindenkinek nagyon tetszett, úgyhogy jövőre mindenképpen szeretnénk visszatérni! Nyilván a sorozatterhelést megéreztük, gyakorlatilag július óta 2-3 mérkőzést játszottunk hetente, de hatalmas dolog volt készülni a BL-, majd az EL-meccsekre nívós riválisokkal szemben. Ezeken a találkozókon rá voltunk kényszerítve a gyorsabb ritmusú játékra, és gondolkodásra, ebből pedig a hazai porondon is profitáltunk. Megint elképesztő hangulatot teremtettek a drukkerek, az, hogy ilyen messzire is eljöttek miattunk, és végigénekelték a 90 percet, szinte hihetetlen. Olyan volt, mintha hazai pályán játszottunk volna, a bolgárokat alig lehetett hallani. Egyébként már meccs előtt tudtuk, mennyien jönnek, láttunk felvételeket a vonatútról, ez is egy plusz motivációt jelentett, miattuk is nagyon sajnáljuk, hogy nem jött össze a történelmi továbbjutás, de nagyon jó érzés volt, hogy a lefújás után is együtt ünnepeltünk, percekig éltettek és tapsoltak minket.

Bővebben: Origo