Statisztikai adatok a vasárnapi bajnokiról.

MLSZ adatbank

A mindössze 48:09 tiszta játékidejű meccsen minden tekintetben a DVSC fölé nőttünk, majd kétszer annyit próbálkoztunk gólszerzéssel (17-9), másfélszer annyiszor találtuk el (11-7) a kaput. Kétharmadrészt nálunk volt a labda és sokkal pontosabban is passzoltunk (86.2%-78.9%), a párharcokat is meggyőző fölénnyel nyertük (77-60).

Ami az InStat-indexet illeti, a meccs TOP5-be természetesen csak fradista került, Tokmac (395), Isael (374), Varga (348), Lovrencsics (335) és Gróf (298) sorrendben. Az első négy Feczesinnel (351) kiegészülve adja a forduló legjobbjait is.

A mieink támadásban 4-2-4-es, védekezésben 4-2-3-1-es formációban játszottak. Bár a támadásaink száma nem volt kiemelkedő (27+2 vs. 24+1), az igen, hogy ezek 37%-ából lövésig jutottunk (ez a legmagasabb érték a szezonban, az átlag 20%). A támadó párharcainkat is remek arányban (52.5%) nyertük, ez jóval magasabb a szezon átlagánál (41.5%) és a második legmagasabb érték a máltai vendégjátékunk után (52.7).

Az xG aránya sem meglepő ezek után, 2.41-0.92, 8 lövés volt a mi részünkről 0.1-es xG felett, a másik oldalon 4. Ami az xcG-t illeti, ott az arány 4.24 (1.19+3.05) – 1.62 volt. Herczeg András kiemelte, hogy sokkal gyorsabban játszottunk, ezt mutatják a passz/perc mutatók is (17.72-14.79), ennél gyorsabban legutoljára bajnokin a MOL 4-1-es legyőzésekor (17.89) járattuk a labdát.

Folyamatos letámadásra ezúttal nem volt szükség, ezért némileg az átlag alatti volt a PPDA érték (10.65 ill. 9.14), de a két félidő első harmadát mindkétszer megnyomtuk (6 ill. 3.4). Azt hogy hosszú idő után végre sok kidolgozott helyzetünk volt és nem kellett csak átlövésekre támaszkodni, mutatja azt is, hogy az átlagos lövési távolság (16.5m) most volt a legalacsonyabb a Valletta 3-1-es legyőzése óta (15.2m). Kevesebbszer vesztettük el (96-100) és jóval többször szereztük vissza a labdát, mint az ellenfelünk (88-75).

Gróf 7 lövést kapott a kapujára (1.62 xcG), egy gólt kapott, a hat védéséből 3 volt reflexvédés. 12 rövid passza pontos volt, 11 hosszú labdájából 5 (45%), ez összesen 74%. 17-szer adtuk haza neki a labdát.

Lovrencsics 68 akciójának 75%-a volt sikeres, 1 gólpassza (0.33 xA) és 1 lövése volt. 89%-kal passzolt, 11 párharcából 6-ot nyert meg, 7-szer vesztette el a labdát, 7-szer szerezte vissza, 6 passzt lopott le. 15 előre passzából 14, a támadóharmadba érkező 7 labdájából 6 pontos volt.

Blazic 89 akciójának 76%-a volt sikeres, 82%-kal passzolt, 14 párharcból 9-et nyert meg. 12-szer vesztette el (ebből 9 indítás) és 14-szer szerezte meg a labdát, 2 passzlopás mellett.

Frimpong 85 akciójának 85%-a sikeres volt. 1 helyzete volt (0.29 xG), 96%-kal passzolt, 22 párharcából 16-ot, 8 fejpárbajából 6-ot nyert meg. 6-szor vesztette el a labdát, 14-szer szerezte azt vissza, 5 passzt lopott le.

Civic 86 percet volt a pályán, 50 akciójának 76%-a volt sikeres. 84%-kal passzolt, 12 párharcból 7-et nyert meg, 4 labdavesztés mellett 5-ször szerezte azt vissza, 5 passzt lopott le.

Haratin 84 akciójából 85% volt sikeres, 89%-kal passzolt, 8 párharcból 5-öt nyert. 7 labdavesztés mellett 8-szor szerezte azt vissza, 2 passzt lopott. 1 lövést készített elő.

Ignyatenko 89 akciójának 82%-a sikeres volt. 2 lövése volt (0.13 xG). 89%-kal passzolt, 7 párharcból 5-öt nyert meg. 10-szer adta el, 9-szer szerezte vissza a labdát, 4 passzt lopott le.

Zubkov 72 percet kapott, 49 akciójának 49%-a volt sikeres, 1 lövése volt. 74%-kal passzolt, 20 párharcából 8-at nyert meg. 1 lövést készített elő (0.15 xA).

Tokmac 70 akciójának 63%-a sikerült, 2 gólt szerzett 5 lövésből (4 találta el a kaput, 0.48 xG). 78%-kal passzolt, mind a 4 csele sikeres volt, 16 párharcból 8-at nyert. 7-szer vesztette el és szerezte vissza a labdát támadó létére. 4 lövést készített elő, közte egy gólpasszt Varga Rolinak (0.76 xA).

Isael 80 percet játszott, 59 akciójának 51%-a volt sikerres, 1 gólja és egy asszisztja volt, 5 lövésből (0.55 xG) és 3 előkészített lövésből (0.49 xA). 74%-kal passzolt, 26 párharcból 12-t nyert meg, 4 csel mellett. Volt egy második asszisztja is.

Varga 49 akciójának 71%-a volt sikeres. 2 lövésből (0.89 xG) két gólja volt, 1 gólpassz mellett (0.21 xA). 79%-kal passzolt, 5 cseléből 4 volt sikeres, 10 párharcból 6-ot nyert.

Bőle 21 percet kapott, 14 akciójának 86%-a sikeres volt. 1 lövéséből gól lett (0.06 xG). 90%-kal passzolt, 3 cseléből és 3 párharcából 2-2 volt sikeres, 2 labdavesztés mellett 3-szor szerezte azt vissza, 1 passzlopás mellett.

Boli 13 percet volt pályán, 6 akciója volt, 2 jó passza, 2 elvesztett párharca, 1 labdavesztése és 1 labdaszerzése.

Csontos 7 percet kapott bajnoki bemutatkozásakor, 9 akcióban vett részt, mind a 9 sikeres volt. 8-szor passzolt, mindannyiszor jól és az egy darab párharcát is megnyerte.