Negyed hatkor kezdünk Székesfehérvárott. Hajrá, Fradi!

Videoton 1-2 Ferencváros
Gólok: Sigér 2

Vége, győztünk! Egy kiváló találkozón remek csapatmunkával legyőztük a Videotont, ezzel vesztett pontokat tekintve már mi állunk a legjobban az NBI-ben. A mai nemzetközi mércével is fogyasztható találkozó volt, sok ilyen kellene. A „haláli hármast” három győzelemmel abszolváltuk, legyőztük a Dózsát, a CSZKA Moszkvát és a Videotont is. Most lehet füttyögni, de ez az elismerésé! SZÉP VOLT, FIÚK!

95′ Talán az utolsó helyzet
Petrjakot találja meg a beadás, de nem tudott rendesen belefejelni.

93′ Dibusz…
Nincsenek szavak, Rus ötösről leadott lövését hárítja.

92′ Dibusz!
Hodzic távoli lövését tolja ki szögletre hatalmas bravúrral. A szögletet tisztázzuk.

91′ Sárga lap
Hangya hátulról csúszik rá Isaelre.

90′ Öt perc a hosszabbítás.

89′ Hazai szöglet
Dibusz magabiztosan húzza le.

88′ Veszélyes játék
Majdnem fejbe rúgnak minket ollózással, az is mehet tovább.

87′ Sárga lap
Lovrencsics is kap egyet.

86′ Gól…
Beadás után Bamgboye tarol, sípszó nincs, a lepattanót Milanov elteszi a sarokba, 2-1 ide.

84′ Cserélünk: Varga Roli le, Lovrencsics be.

80′ Heister kontrázik
Nagy távot futott be Marcel, majd húszról ellövi, gyenge próbálkozás. Közben Ignyatenko kap görcsöt.

78′ Hodzic fejel
Fölé, de előtte ellökte Dvalit, a síp ismét néma maradt…

77′ Sárga lap
Dvali persze egyből megkapja – jogos volt, hiszen rosszul érkezett és eltalálta Bamgboyét, de a túloldalon is járt volna.

76′ Nem kap lapot Nego
Pedig megrúgta Zsubkovot, az előnyszabály után sem villant a sárga…

75′ Jönnek folyamatosan a fehérvári helyzetek
De ott van Dibusz vagy egy jó blokk.

74′ Most beadásokkal próbálkoznak a hazaiak
De a kaput nem találják el belőlük.

73′ Sárga lap
Heister egyből besárgul.

71′ Mi is cserélünk: Civic helyére Heister érkezik.

70′ Zsubkov kontra
Beadás helyett büntetőt játszott volna el, Berke nem ette meg.

69′ Kettőt cserél a Videoton
Elek és Kovács le, Bamgboye és Milanov be.

67′ Dibusz!
Dini ihletet formában, előbb Petrjak lövését tolja ki, majd egy fejest nyom szögletre. A második szöglet után pedig újabb bravúrt mutat be Elek fejesénél.

66′ Tombol a Fradi „csürhe”. Jó a hangulat! Hajrá, Fradi!

65′ Majdnem ott a harmadik…
Isael tartja a labdát, majd Zsubkovhoz játszik, aki elfekteti a védőt és középre teszi a játékszert, Sigér próbálkozását blokkolják, majd fölé megy a labda, hogy kiről ment ki végül, az jó kérdés.

64′ GÓÓÓL!!!
A bedobás után Isael sarokkal játszik középre, ahol Sigér érkezik és Kovácsik kapujába bombázza a labdát, 2-0!

63′ Zsubkov – Nego párharc
Élmény volt nézni! Bedobással jöhetünk.

61′ Dibusz!
Hodzic szép tekerését Dénes bravúrral tolja szögletre, a Videoton első kaput találó lövése volt ez. A sarokrúgásból nincs veszély.

60′ Jó Botka – Varga akció
Endi jó csel után ad középre a tizenhatoson belülről, Nego gyertyát rúg, Kovácsik szedi össze.

56′ Cserélünk: Tokmac helyére Zsubkov érkezik.

56′ Hazai szöglet
Petrjak tekeri be, Civicet meglökik, aki így Dibusszal ütközik, szabadrúgás kifelé.

54′ Kijöttünk a szorításból.

51′ Beszorultunk a második félidő elején
Egy szép hazai akció után Dibusz vetődik ki remekül Hangya labdájára és kiüti Hodzic elől.

49′ Sárga lap
Utólag kapja Blazic, Petrjak elleni megmozdulásáért.

48′ Egyből támadnak a hazaiak
Addig gurigáznak, amíg Elek lőni tud, erős a löket, de nagyon mellé megy.

46′ A Videoton cserélt a szünetben: Futács le, Hodzic be.

46′ Folytatódik a mérkőzés.

18:11 Süvít a labda…
1

18:01 Félidő
A küzdelemre és iramra nem lehet panasz, sok helyzet nem alakult ki, de abból a kevésből mi egy gólt szereztünk, így vezetünk! A hazaiaknál leginkább Kovács megmozdulásaiban van veszély, de Dibusznak még nem akadt dolga – a legnagyobb „védése” Civic hazafejelésének megfogása volt.

43′ Futács fordul le Blazicról, Miha lerántja, szabadrúgás
Pantic tekeri be, simán tisztázunk.

40′ Most mi lőttünk
Civic szép csellel megy el a szélen, majd Tokmachoz passzol, aki lő, legalább olyan rosszul, mint az előbb Nego.

37′ Hazai lövés
A labdavesztésünk után a tizenhatosunk előtti keresztpasszból lő kapásból Nego, a szégyenháló fogta meg a labdáját.

33′ Tokmac kontrázhat
Egy jó csel után centimétereken múlott, hogy nem ért 100%-os ziccert a passza, Musliu épphogy elérte.

32′ Nikolov lő
Jól sikerült, bedobás.

31′ Pár jó másodperce volt a Videotonnak
A tizenhatosunknál több lehetőségük is akadt, de blokkoltunk, majd felszabadítottunk.

31′ A szabadból szöglet lesz
Isael adja be, kifejelik, utána nem sikerül helyzetet kialakítanunk.

30′ Sárga lap
Sigért rúgja meg Nikolov, Berke büntet.

27′ Isaelt megint lerántják
Musliu két kézzel, most sincs lap.

24′ GÓÓÓL!!!
Isael harcolt ki szabadrúgást (Elek is embert talált, de lap ezúttal nem volt…), majd okosan beívelte, a fehérvári védelem aludt, Sigér pedig a hálóba bombázta a labdát Kovácsik lábai között! 1-0!

22′ Az első hazai lövés
Kovács ügyes labdája után Elek próbálkozott cimbalomszögből a hosszúra, a szögletzászlónál ment ki.

20′ Sárga lap
Civic kapja, miután Petrjakot találta el.

17′ Az első tömegjelenet is megvan,
Miután Ignyatenkót lökik fel. Ő és a fehérvári Kovács kap végül sárga lapot.

16′ Isael csele után jöhet a szöglet
Ő is végzi el, Kovácsik lehúzza.

14′ Tokmac harcol ki szögletet
Varga tekeri be, Blazic csúsztat bele, a hosszún elmegy mellé.

13′ Sárga lap
Botka nem a labdát, hanem Kovácsot találta el, villan egyből a figyelmeztető kártya.

12′ Isael keveri meg a fehérváriakat
Majd Varga Roli kerül a földre, reklamál, de ez is mehet tovább Berkétől.

10′ Most Nego szeretne büntetőt
Civic épphogy a vállára tette a kezét, egyből dobta magát, Berke ezt is elengedi.

6′ Az első lövés
Sigér küldi rá tizennyolcról, pont Kovácsik kezébe.

4′ Petrjak próbál büntetőt szimulálni
Nego ment el a szélen egy indítással, beadása után az ukrán elesik a tizenhatoson belül, Berke továbbot int.

1′ Elkezdődött a mérkőzés
Mi kezdünk, a hazai tábor felé támadunk. Fehérben játszunk, míg a Videoton piros-kékben.

17:12 A hangulatra nem lesz panasz
A vendégszektor tele, a hazaiak élőképpel készültek.

17:11 Jönnek ki a csapatok
A mieinket Dibusz, a fehérváriakat Kovács vezeti ki a pályára.

17:03 Csere a Videoton kezdőjében: Juhász megsérült a bemelegítésnél, a helyét az állampolgársági kérdéssel a fókuszba került Rus Adrián veszi át.

16:22 A mai csapat: Dibusz – Botka, Blazic, Dvali, Civic – Ignyatenko, Haratin, Sigér – Tokmac, Isael, Varga

Cserék: Gróf, Lovrencsics, Zsubkov, Heister, Csonka, Boli, Skvarka