Gergő mellett Dibusz Dénes beszélt a Mezőkövesd és a Videoton elleni bajnokikról.

Dibusz Dénes

A Mezőkövesd elleni találkozó nagyszerűen indult, szinte azonnal megszereztük a vezetést egy olyan akcióból, amilyenre egész héten készültünk. Felkészültünk az ellenfél védekezéséből, tudtuk, hol sebezhetők. Mi viszont nagyon stabilan védekeztünk, a félidőben a vezetőedző is kiemelte az öltözőben, hogy mennyire elégedett a védekezéssel. Sajnos a vége nem lett olyan szép, 2-0 után jobb eredménnyel is lehozhattuk volna az utolsó perceket, de a három pont összességében nem forgott veszélyben. Most pedig készülünk a Vidi elleni rangadóra: nehéz mérkőzés lesz, mindkét csapat még a téli szünet előtt utoljára mindent belead majd a pályán. Hónapok óta tudjuk, hogy ezzel a mérkőzéssel zárul az őszi szezon, és most már minden erőnkkel a fehérváriak ellen készülünk.

Lovrencsics Gergő

Annak kell örülnünk, hogy ma nyertünk. Sajnos kaptunk két gólt. Az egyik tizenegyes volt. Volt egy minimális kontakt, de azért ez nem volt 100 százalékos tizenegyes. Utána pedig egy lecsorgót rúgott be Vajda. Örülök, hogy megtartottuk a hazai veretlenségünket, most menni kell tovább: pihenés, aztán felkészülés a Vidire. Nyerni megyünk Fehérvárra. A Vidi a legnagyobb riválisunk, a tabella második helyén állnak, szeretnénk még jobban leszakítani őket. A saját játékunkra kell koncentrálnunk. Most még frissek az élmények ezzel a mérkőzéssel kapcsolatban. Ki fogjuk a pozitív, és a negatív dolgokat is elemezni, aztán a legjobb állapotban kell vasárnap pályára lépnünk.